Spirulina si Echinaceea

Remedii naturiste

Postata de Roxana7555414 cu 14 ani in urma.

Am inteles ca spirulina si echinaceea sunt bune contra oboselii.Ma intereseaza cam cat timp pot lua aceste tablete (spirulina 3tb/zi si echinaceea 1tb/zi).Eu am luat cam o luna si as mai vrea sa continui macar cu spirulina daca ma ajuta si nu are contraindicatii.Mentionez ca am 23 ani.Multumesc

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 14 ani

Am luat spirulina, cate 6/zi, un an de zile fara efecte adverse.

mikmok

acum 14 ani

Spirulina nu are contraindicatii. Ea este insa nerecomandata in timpul tratamentului cu chimioterapice, deoarece este bogata in antioxidanti si poate proteja celulele canceroase de la distrugere.