sirop catina

Remedii naturiste

Postata de cu 15 ani in urma.

am auzit ca siropul de catina este f benefic organismului..imi poate spune cineva cum se prepara? multumesc

Raspunsuri (5)

IULIANA-ANA

acum 15 ani

Alege fructele mai portocali pentru ca sunt mai bogate in vitamine. Fructele le speli bine cu apa rece le cureti si le dai prin storcatorul de rosii. La 2 kg de fructe vei obtine un kg suc pe care il vei amesteca cu un litru de miere sau 1,5 kg zahar.Sucul obtinut se pune intr-un vas si vei amesteaca de 4-5 ori pe zi pana se dizolva zaharul

Florian Alex

acum 15 ani

Exista in comert si sirop de catina (cu zahar brun) si pastile care contin extract de catina.

mirela

acum 13 ani

cum se face siropul te catina ?
sa-mi spuna cineva!!

papa

acum 13 ani

nujtiu

alina

acum 12 ani

dar vreau sa stiu daca siropu de catina este bun si pentru copii de 2 ani