Remediu parodontoze

Remedii naturiste

Postata de emilache cu 13 ani in urma.

Salut,

Am 33 de ani si sutn proaspat diagnosticat cu parodontoza. Am facut niste injectii si am inteles ca n-am sanse sa scap de boala asta ever, doar sa o opresc sa nu se agraveze. Daca stiam ce ma astepta preveneam nenorocirea asta... Ma simt ca la 80 de ani, am gingiile sidintii mult prea fragile. V-as fi tare recunoscator daca mi-ati da o idee de ceva remedii care sa nu contina chimicale, sunt adeptul tratamentelor pe baza de substante naturale, sa nu atace organismul in vreun fel ca alte medicamente clasice.

multumesc mult

Raspunsuri (3)

silvia tanase

acum 13 ani

Buna,

Parodontoza este o boala extrem de frecventa in zilele noastre, asa ca nu trebuie sa te sperii, mai ales ca poate fi tinuta in frau. Eu iti recomand sa mergi la doctor, sa-ti faci un detartraj, sa folosesti apa de gura si ata dentara si daca ai posibilitatea, dus bucal.
Piascledine 300 este iarasi foarte bun in ameliorarea parodontozei, este un medicament pe baza de avocado si soia si se poate lua si fara reteta de la doctor.
multa sanatate

emilache

acum 13 ani

Silvia,

Cat costa tratamenul cu piascledin? La tine cum a functionat, dupa cat tp? Da-mi te rog mult cateva detalii despre administrarea tratamentului.

Multumesc pentru recomandare. Raman dator.

Sanatate!
E.

Nicoleta

acum 13 ani

Si eu sunt in aceeasi situatie. Am cautat sa vad pareri despre Piascledine si am intrebat si dentista mea si toti mi-au spus ca este ok, ca da rezultate si sa il iau. trebuie luat mai multe luni continuu, cel putin 6, dupa care poti sa faci pauza 1-2 luni si reiei. Ideea e ca nu te vindeci de la el, insa iti intareste suportul osos in care stau dintii. NU trebuie sa renunti la detratraje si ce-ti mai recomanda medicul.