patra la fiere

Remedii naturiste

Postata de delyyy cu 12 ani in urma.

Buna,
mama mea are 45 de ani si medicul i-a gasit o piatra la fiere de 1,3-1,5 cm. As dori sa imi spuneti un remediu naturits,un tratament naturis. As dori deasemenea ca raspunsul sa fie din partea medicului.
MULTUMESC

Raspunsuri (3)

Asteptari gresite

acum 12 ani

Buna, sunt extrem de putini medici care lucreaza cu remedii naturiste, asa ca degeaba astepti, cel putin aici. Insa exista astfel de remedii.

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi bine de urmat un regim alimentar cu mese reduse cantitativ si dese( 4 - 5 mese/zi), vor fi evitate alimentele prajite, rantasurile, sosurile, maionezele, mezelurile, afumaturile, branzeturile grase si fermentate, ouale, creierul, untura de porc sau pasare; se pot utiliza pentru combaterea durerilor antispastice, in dozele recomandate de medic
Litiaza biliara presupune prezenta calculilor in interiorul colecistului (vezica biliara). acestia se formeaza prin depunerea de colesterol, constituentii bilei secretata de celulele hepatice (bila se acumuleaza in colecist), carbonati, fosfati de calciu. cauzele formarii calculilor (pietrele) sunt excesul de grasimi saturate (din carne rosie, produse din zahar rafinat), obezitatea, sedentarismul, cure de slabire repetate. colecistectomia este indicata in litiaza biliara, la recomandarea medicului curant , pentru a preveni complicatii precum colangita, litiaza de coledoc, colecistita, pancreatita.

alina

acum 11 ani

terminati cu naturistele voastre,eu eram sa mor de la un ceai pentru pietrele de la fiere.Singurul mod in care poate scapa in mod sigur si fara sa ajungeti la alte complicatii este operatia.
in cazul mamei dvs este f simplu si in 3 zile este acasa. iti dai seama ce inseamna sa se dizolve piatra si fragmentele sa le elimine in mod natural? eu am trecut prin asta.