Noduli de la injectii

Remedii naturiste

Postata de Liliana Daniela128351 cu 12 ani in urma.

In urma unor injectii intra musculare,am facut noduli si sunt foarte durerosi.Cum pot scapa de ei,sa revina la normal muschii fesieri si sa nu ma mai doara?Va multumesc!

Raspunsuri (3)

caldarus ileana

acum 10 ani

in urma unei injecti am facut noduli ....cum se trateaza multumesc...

daniela

acum 10 ani

eram interesata si eu de acest subiect dar din pacate nu am gasit nici un raspuns , totusi pot sa scriu si eu un tratament pe care l-am citit pe fb , eu inca nu l-am incercat ,, e un leac babesc , si anume:se foloseste slanina data prin masina de tocat , sa fie nesarata de preferinta , aceasta se cu untura de porc dupa care se maseaza zona bine cu acest preparat , apoi se bandajeaza cu o folie de plastic , se lasa cat mai mult timp si se repeta de mai multe ori , eu sper sa va fie de folos , multa sanatate !

DANIELA

acum 10 ani

corectez , am uitat un cuvant si anume :slanina tocata de porc se amesteca cu untura de porc , cu acest preparat ca o crema se maseaza zona ,