In ce masura ajuta laptele in cafea?

Remedii naturiste

Postata de Cornelia_Enache cu 12 ani in urma.

In ce masura ajuta laptele pus in cafea? Am inteles ca ar diminua din efectele negative ale consumului de cafea? M-as bucura sa fie asa, deoarece mie imi place .

Raspunsuri (14)

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Iuli

acum 12 ani

De ce nu beti cafea decofeinizata?

colnago

acum 12 ani

Consumati mai bine cafea pe baza de Ganoderma, e mult mai sanatoasa. Despre cafeaua Gano gasiti aici descrieri:
http://sites.google.com/site/ganoexcel2009ro/Home/produsele-gano-excel

Sim

acum 12 ani

E discutabil daca laptele face bine oricum, in cafea sau nu. Pentru un inlocuitor sanatos de cafea, incercati Inka. Are gust de ness si e facuta din plante

roman

acum 12 ani

sa stii ca laptele in cafea scade taria cafelei(cafeinei) si nui permite cafeine sa manance calciul din corp.In general cafeaua mananca calciul din organism iar cu ajutorul laptelui care are fff mul Ca acesta nu are puterea de a interactiona.

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

maria v

acum 12 ani

Eu am citit ca laptele accelereaza absorbtia cofeinei in organism, deci cafeaua cu lapte ar fi, desi pare greu de crezut, mai "tare" decat cea neagra.

maria

acum 12 ani

Cafeaua este diuretica si prin urina se elimina de fiecare data si calciu, O lingura de lapte in cafea inseamna ca vom completa calciul pierdut.

Cornelia_Enache

acum 12 ani

Asa sper si eu , dar este oare adevarat?
Va multumesc pentru raspunsuri!

ismail samedin

acum 12 ani

Laptele in cafea , nu face chiar asa de bine cum se crede, dimpotriva , ingreuneaza tranzitul intestinal.

ismail samedin

acum 12 ani

Laptele in cafea nu face chiar asa de bine cum se crede, dimpotriva, ingreuneaza tranzitul intestinal.

dorina

acum 11 ani

vreau sa stiu daca te angrasi su at i afecteaza sanatatea cafeaua cu lapte

gabriela

acum 11 ani

ma auzit ca poti sa faci si cancer de la cafea cu lapte sa imi spuneti si mie daca este adevarat

Î din i

acum 7 ani

Sigur nu angrasa, dar iti afectează gramatica pe termen lung