electrosomatograma interstitiala

Remedii naturiste

Postata de iulia&daria cu 13 ani in urma.

Ce parere aveti despre electrosomatograma interstitiala? Credeti ca rezultatele acestei investigatii sunt relevante?

Iulia Maria

Raspunsuri (4)

floryny

acum 13 ani

Eu am o parere buna, de ce sa nu credem in astfel de investigatii?

iulia&daria

acum 13 ani

Acolo unde am citit despre aceasta investigatie scrie ca este avizat de Ministerul Sanatatii si cu toate astea nu se prea vorbeste de acest aparat . Nu ar trebui sa fie prezent multe cabinete daca iti da in cateva minute o idee despre "tinta" spre care trebuie sa te indrepti cu analiza amanuntite? De ce nu sunt decat cateva cabinete care au un astfel de aparat (sa nu-mi spuneti ca din cauza banilor) ?

floryny

acum 13 ani

Suntem in criza financiara.

Sheila

acum 13 ani

Cred ca acest aparat este destul de scump si nu orice clinica isi permite sa investeasca in asa ceva. Si costurile unei investigatii cred ca sunt f mari si vor fi putini care isi vor permite, ceea ce nu merita investitia.

Poate nu avem specialisti in masura sa interpreteze acele rezultate, stiti ca sunt multi medici care fac ecografii dar doar cativa sunt in stare sa le si interpreteze.

Presupun ca sunt relevanta la fel ca o tomografie, radiografie. Nu cred ca vei gasi pe cineva care sa fie convins ca sunt f bune rezultatele ac***a in vedere ca la noi in tara sunt f putine