Echinacea

Remedii naturiste

Postata de Katy K cu 14 ani in urma.

Sunt o persoana care in momentul de fata urmez tratament chimioterapeutic in urma mastectomiei totale - stanga. Ma simt slabita si am intele ca aceste remediu naturist este foarte bun pentru intarirea imunitatii dar am citit intr-o revista ca este contraindicat daca iau tratament contra cancerului. Ce ma sfatuiti - iau echinacea sau nu?

Raspunsuri (9)

Maria

acum 14 ani

Constanta, intra pe www.farmab si vei afla foarte multe despre echinaceea.Multa sanatate!

Katy K

acum 14 ani

Despre echinacea am citit ca este foarte buna, dar eu pot sa o iau?

Maria C

acum 14 ani

Poti face o cura de echinacea, nu are de ce sa-ti faca rau. Macar incearca o perioada sa vezi cum te simti.

Sanatate multa!

raluca

acum 14 ani

Echinaceea este contraindicata daca ai urmatoarele boli;

lupus, poliartrita reumatoida, vasculite, sclerodermii etc
tuberculoza
scleroza multipla;
HIV/SIDA;
tulburari ale ficatului;
leucemie;
diabet;
boli ale tesutului conjunctiv.

Katy K

acum 14 ani

Eu m-am simtit bine , chiar mi-a dat pofta de mancare, dar apoi am vazut articolul si m-am ingrijorat. Nu prea vreau sa fac experiente pe pielea mea.
Vreau sa stiu sigur de la un specialist daca este bun remediu sau nu-l mai iau. Poate imi recomanda altceva naturist care sa nu ma afecteze in situatia mea ci sa ma ajute.
Oricum, multumesc pentru comentarii, esti de specialitate.

raluca

acum 14 ani

Am o prietena care a trecut printr-o situatie asemanatoare tie si cea intarit-o pe ea, au fost fructele si a tinut o cura de suc de sfecla rosie. Nu a fost bun la gust dar ea a luat in continuare si acum este sanatoasa tun.

Multa sanatate!

Katy K

acum 14 ani

Multumesc mult Izabela pentru informatie, vad ca nu ma regasesc acolo si asta imi da sperante sa continui.

miki

acum 14 ani

Cred ca tot ce este verde si natural( fructe , legume si verdeturi va va face bine, inclusiv produse apicole achizitionate de la cineva de incredere.
Va doresc SANATATE MULTA si nu uitati rugaciunea spusa din inima.

diana

acum 13 ani

dumneavoastra ar trebui sa luati shiitake si maitake sunt 2 ciuperci care sunt foarte bune si v-ar ajuta mult.multa sanatate