dexotifiere

Remedii naturiste

Postata de miss_eu cu 14 ani in urma.

AM O intrebare daca iau 2 lingurite de ulei de ricin... e adevarat ca elimina corpul de toxine ??? .va rog un raspuns

Raspunsuri (7)

ionica

acum 14 ani

Nu am idee daca detoxifica organismul, dar din cate stiu, uleiul de ricin este cunoscut pentru proprietatile sale interne de purgativ si laxativ.

Maria C

acum 14 ani

Daca vrei sa faci o detoxifiere a organismului este necesar sa ai vointa si sa respecti un regim alimentar strict bazat pe lichide, cruditati si produse naturiste special create in acest scop.

Concomitent cu dieta se recomanda cateva masuri care vor desavarsi acest proces: mersul pe jos, masaj, sauna, reflexoterapie, sport.

Nu cred ca un simplu unei de ricin poate face asa ceva. Bafta!!!

andra

acum 14 ani

uleiul de recin este destul de bun dar nu sunt sigura ca te va ajuta complect la dezintoxificare..dar oricum succes.!

daniela

acum 14 ani

Am gasit unele un articol interesant despre detoxifierea organismului aici:
http://www.vitamine-naturiste.com/Detoxificarea_de_primavara.htm

Maria

acum 14 ani

Singurul lucru care-l face uleiul de ricin este sa te grabeasca la toaleta ca sa-ti elimine continutul intestinului gros. Indirect eliminand ce este depositat acolo scapi si de toxinele din corp, dar oragnismul nu este detoxificat. Pentru detoxificarea organismului trebuie sa ai rabdare cateva saptamani cu o dieta bazata pe: fibre, vegetale, fructe multe si ca bautura apa sau suc de fructe natural, facut in casa eliminat prajeli, carnuri, sucuri acidulate, bauturi alcoolice).Mai sunt si alte feluri de dotoxificari...unele bazate doar pe limonada facuta din apa proaspata, lamaie si miere de albine...timp de 5 sau 10 zile cand elimini cam tot ce ai in intestine, curatandu-le. Dar trebuie sa te avertizez ca vei pierde si din greutate 3-5 kg/saptamana.
Sunt extrem de multe retete de detoxificare pe internet, doar cauta cuvantul "detoxificare organism" si vei avea ce citi.

loredana_dana

acum 13 ani

ce remediu naturist ar fi impotriva capilalarelor sparte ?

Amalia

acum 13 ani

http://www.suplimente-naturiste.com/7-antioxidanti cred ca aici gasiti despre antioxidanti