despre cuisoare, va rog!

Remedii naturiste

Postata de bilutza cu 9 ani in urma.

buna seara, poate cineva sa ma sfatuiasca in legatura cu modul de folosire a cuisoarelor?in comert nu le-am gasit sub forma de praf si nu stiu in ce cantitate si cum se pot folosi.se pot inghiti dimineata pe stomacul gol?am auzit pareri diferite si nu stiu daca,inghitite intregi, nu fac rau la stomac.am inteles ca sub forma de praf se poate consuma dimineata, cu un pahar de apa, cam o lingurita rasa. mi se pare cam mult. as avea nevoie de o parere pertinenta, va rog! multumesc

Raspunsuri (2)

Medic.Fares

acum 9 ani

Buna ziua.Ciusoarele se pot folosi si ca atare daca se mesteca.Se pot folosi cate 2-3 cuisoare odata de 3-5 ori pe zi.In acest caz prim mestecare substantele active se raspandesc in cavitatea bucala actionand local si acolo.Sub forma de pulbere se administreaza cate o jumatate de gram de 3-4 ori pe zi.O alta modalitate de obtinere a efectelor antibotice cu efecte mult mai intense este uleiul esential de cuisoare cu efecte antibiotice recunoscute.Se pot face cure de 2-3 saptamani.Multa sanatate!

bilutza

acum 9 ani

Multumesc mult pentru informatiile dvs. referitoare la cuisoare,imi sunt foarte folositoare si-mi raspund la niste intrebari la care nu reuseam sa-mi raspund.