cum sa slabesc dupa transplant renal?

Remedii naturiste

Postata de ely_1156 cu 12 ani in urma.

vreau sa va intreb si va rog sa imi raspundeti,am 54 ani am reusit sa fac un transplant renal dupa ce am facut dializa,am 2 ani de la transplant dar am o mare problema,de la 78kg am ajuns in 2 ani la 95,ce pot face'' sunt disperata sa nu ajung peste suta,iau imunosupresoare sa nu imi respinga rinichiul pus, treb sa mananc un bisuite,un covrig inainte de a lua atatea pastile pt ca mai iau si pt tensiune si pt guta,colesterol si deja am probleme cu stomacum,va rog daca imi puteti da ceva sfaturi,ac***a in vedere ca am transplant si nu pot sa iau orice fara permisunea medicului.va multumesc!

Raspunsuri (2)

ely_1156

acum 12 ani

nu cred ca esti medic,un om cu pregatirea unui medic nu jigneste asa,fiecare cu opinia lui,de ce sa fii gol in cap daca ai avut experiente neplacute cu tot felul de asemenea produse pe care dam banii si nu au rezultat

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,
ac***a in vedere situatia dumneavoastra deosebita, doar medicul care va trateaza va poate zice ce sa mancati si cum sa mancati deoarece doar dansul va stie situatia pe deplin cu toate diagnosticele, aici veti gasi numai pareri, si nu stiu daca merita sa urmati diete fara acordul medicului in urma unor pareri neavizate.

va urez o zi buna