Crestere de inaltime ?

Remedii naturiste

Postata de MembruMobileApp1518165052 cu 6 ani in urma.

Buna ziua.

Am 2 copii. O fetita care are 14 ani si are 1.71 m -54 kg, si un baiat 12 ani 1.70 m ,80 kg ( e putin mai solid ) .Baiatul face fotbal de 4 ani e portar.

Noi ca parinti avem urmatoarele inaltimi : eu 1.60,iar sotul 1.74. Intrebarea mea baiatul se va mai inalta ? ( eu as dori 1.85 -1.87m ar fi superr pt. un portar.

Am fost la un endocrinolog i-am facut analizele.Inca nu e in perioada de purbertate,nu are probleme cu tiroida.Trebuie sa reducem painea...mesele sa nu mai fie haotice,etc...

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Diete-de-slabit/dieta-pentru-copii-supraponderali_5406