ce parere aveti despre ciuperca tibetana?

Remedii naturiste

Postata de danielm cu 12 ani in urma.

Am aflat de curand de o ciuperca numita ciuperca tibetana (kefir de lapte) care se pun doua lingurite din ciuperca respectiva intr-un borcan de 200-300g iar apoi umplem borcanul cu lapte de vaca. Se lasa de pe o zi pe alata dupa care se strecoara cu materiale neferoase laptele de ciuperca si se bea laptele rezultat. Ciuperca se spala cu apa rece si se pune di nou la fermentat. Se spune ca acest lapte rezultat din fermentare insanatoseste toate organele vitale cu probleme din corp. As dori si parerea unui medic specialist despre aceasta ciuperca. Va multumesc!

Raspunsuri (6)

olteanu cristina

acum 12 ani

unde gasim ciuperca tibetana si cum o cumparam?

danielm

acum 12 ani

ciuperca nu se cumpara se doneaza, eu o am de la o doamna din ploiesti. de unde esti? cauta pe net daca cineva din zona ta are aceasta ciuperca si discuta cu acea persoana.

olteanu cristina

acum 12 ani

da-mi si mie tel doamnei. sunt din ploiesti dar locuiesc in bucuresti. merci

mariana

acum 10 ani

cei cu parkinson pot lua ciperca tibetana? (fac referire la tratamentul pe care il iau acestia)

vlad

acum 10 ani

si eu am ciuperca tibetana si nu stiu daca medici stiu despre ea

MembruMobileApp1494623904

acum 6 ani

Nu e cam ciudat ca se doneaza si nu se cumpara? Imi suna a ceva necurat la mijloc.