cancer pulmonar malign gr. 3

Remedii naturiste Cancer pulmonar cu celule mari Cancer pulmonar cu celule mici

Postata de porfiria cu 12 ani in urma.

Tata are carcinom scuamocelular cu celule slab diferentiate nekeratinizat gr. 3. Ce tratament as putea sa-i dau in timpul citostaticelor ca sa nu-i fie foarte rau? Sau sa-i distruga celulele canceroase.

Raspunsuri (7)

Dr. Elena Popescu

acum 12 ani

Ati putea sa incercati produse pe baza de aloe vera, pentru indepartarea reactiilor adverse ale chimioterapiei. Acestea nu sunt medicamente, nu vindeca, dar amelioreaza semnificativ efectele nedorite secundare ale chimioterapiei si pot avea un efect remarcabil asupra sistemului imunitar atat ca stimulator, cat si ca sustinator si reglator. Pentru a nu face reclama, daca doriti sa aflati mai multe despre cum puteti alege un produs autentic, ma puteti contacta pe [email protected]

colnago

acum 12 ani

Un remediu naturist, complementar, care ajuta (si) la diminuarea efectelor secundare nedorite ale citostaticelor, poate fi si bautura bioactiva Tahitian Noni

Kinetoterapiebv

acum 12 ani

pentru intarirea sistemului imunitar cea mai buna este echinaceea si propolisul(granule,sirop sau tinctura) luat cu 1 lingurita de miere dimineata.sunt naturale si le gasiti in orice magazin naturist.dar intrebati tosusi medicul oncolog inainte.

marius

acum 11 ani

Buna
Tatal meu are cancer pulmonar cu celule mici si metastaze cerebrale .In momentul internarii medicii i-au dat sperante de viata maxim 6 saptamani. A inceput tratament cu chimioterapie si in paralel i-am cumparat Vitamina B17 (amigdalina) care este un fel de chimioterapie naturala . De atunci au trecut 4 luni de zile si la ultima tomografie facuta toate tumorile s-au injumatatit ca dimensiune. Acum nu sunt sigur din ce motive ,chimioterapie sau B17 , ce stiu sigur e ca la inceputul tratamentului cu chimioterapie medicii m-au asigurat ca are efect in tot corpul mai putin cerebal ,dar realitatea e alta ,metastazele cerebrale (care erau multiple dintre care cea mai mare de aproximativ 5 cm) au disparut cele mai mici si ce cea mai mare nu depaseste 2.1 cm eu va recomand vitamina B17 merita sa incercati
Eu personal am cumparat vitamina b17 dupa ce am citit acest blog http://b17amigdalina.blogspot.ro .Le-am trimis adresa , numele si o adresa de email, ei m-au sfatuit despre cum se administreaza in functie de tipul de cancer.
http://b17amigdalina.blogspot.ro/ merita sa incercati.

cotos liliana

acum 11 ani

as vrea sa stiu unde gasesc informatii despre acest medicament

Mikka

acum 10 ani

Buna Marius,

Ce s-a mai intamplat cu tatal tau? Si tatal meu a fost diagnosticat cu cancer pulmonar gradul 3 si o sa inceapa in curand tratamentul.

GEORGESCU-ANDRA

acum 10 ani

MA INTERESEAZA DE UNDE IAU VIT B17