buna ziua

Remedii naturiste

Postata de mariusdaniel cu 12 ani in urma.

imi este putina rusine dar vreau sa va spun ca a o problema.cand fac dragoste cu nevasta,dupa primul minut ejaculez,,la fel si a doua oara ,cand incepem,si nu stiu ce sa fac,,ce tratament sa iau,,sau am o problema de psihic,va rog sami raspundeti daca puteti,,si daca aceste remedii le pot gasi in farmacii..va multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ejacularea precoce poate avea la baza o disfunctie erectila sau o problema psihologica (stress, dorinta de a termina repede raportul sexual pentru a obtine orgasmul, lipsa de rabdare pentru a descoperii si alte laturi si satisfactii ale unui raport sexual ). de cele mai multe ori exista fondul psihologic si se poate apela la un psihosexolog. daca aceste probleme devin persistente, le asociati si cu o disfunctie erectila (impotenta) e important sa va adresati medicului urolog pentru terapie specifica si identificarea eventualelor cauze organice ale disfunctiei erectile. cateva informatii gasiti accesand link-ul:
//sfatulmedicului.ro/Disfunctii-sexuale-masculine/ejacularea-precoce_685#