Argila Algo

Remedii naturiste

Postata de Adrienne cu 14 ani in urma.

Am facut deja comanda pentru aceasta argila. Vreau sa incep o cura, pentru mai multe afectiuni gastrice. As dori sa stiu ,de la cineva care a folosit argila, daca este adevarat ca se depune pe peretii colonului,precum si daca a avut rezultate. Va multumesc !

Raspunsuri (7)

Maria C

acum 14 ani

Trebuie sa stii ca atunci cand vei face aceasta cura trebuie sa renunti la anumite alimente cum ar fi; carnea, grasimile, cafeaua solubila (ness), bauturi acidulate (cola), condimente. Trebuie sa consumi doar legume proaspete, zarzavaturi, fructe. Mai trebuie sa stii ca in perioada ciclului menstrual tratamentul cu argila este contraindicat. Mult succes!!!

Maria

acum 14 ani

La multi ani Adrienne ! As dori sa-mi spui unde ai facut comanda pt argila , cit costa si daca crezi ca ar tb s-o iau si eu?? pup

Adrienne

acum 14 ani

Ti-am last mesaj privat.

sah

acum 14 ani

eu folosesc pliculete cu argila alba de la plafar, si pot sa zic ca ma simt mai bine de cand urmez acest "tratament" (probleme cu hiperaciditatea).

diana

acum 13 ani

am luat argila de la aslavital 21 de zile cu pauza si tot asa vr-o 3 luni ,am luat si cand eram pe ciclu si nu mi s-a intamplat absolut nimic rezulatele au fost o curatare pe fata ,tenul este mai luminos,reglarea mestruatiei fara dureri,numai sunt obosita ,este super buna ,merita ,se gaseste in farmacii ,

mihai

acum 12 ani

argila contine preponderent silicat de aluminiu E559 caolin care este TOXIC daca este folosit in cure prelungite deci trebuie consumat cu prudenta

Vio Vio

acum 2 ani

Pot sa beau cafea , cit țin cura cu Argila algo?