va rog ajutati-ma

Refluxul gastroesofagian

Postata de maria799 cu 15 ani in urma.

Am angiocolita acuta.Stare post pancreatica acuta.Hepato-jejuno anastomoza pentru leziune iatrogena de cale biliara principala post colecistectomie.Spuneti-mi , va rog , un remediu de a scapa de aceasta problema.Am fost operata de patru ori.

Raspunsuri (1)

carmen658

acum 15 ani

Buna,
Incearca acest tratament Tratamentul cu tarate. Dimineata se pune o lingurita de tarate intr-un pahar cu apa (circa 100 g), se amesteca bine si se lasa la macerat pana seara, cand se bea continutul strecurat, inainte de cina cu circa 10-15 minute. Tot seara se prepara un nou amestec, care se bea dimineata, pe stomacul gol, inainte de micul dejun. Mai poti folosi si supozitoare de scobutil. Multa sanatate