tuse persistenta

Refluxul gastroesofagian

Postata de koka cu 12 ani in urma.

as dori un sfat ce pot sa mai fac sa scap de tusea care ma chinue zi si noapte dupa toate medicamentele luate nu se cunoaste nimic credeti ca un medic homeopat rezolva problema unde sa merg nu am nimic la plamini am fost la ORL nimeni nu-mi spune ce am va multumesc anticipat

Raspunsuri (2)

Buna seara

acum 12 ani

Da, homeopatia este foarte eficienta la aproape toate, inclusiv aceasta, insa conteaza si cat v-ati daunat cu medicamentele luate mai inainte. Caci dupa astfel de "cuere" vindecarea cu homeopate devine mai grea, deoarece medicamentele dauneaza organsmului.
Nu are cum sa va ajute nici un medic alopat si nici un medicamente chimic, asa ca singura sansa este un homeopat bun. Insa nici aceia nu sunt usor de gasit. Imi puteti scrie un email la *** pe yahoo.

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi bine sa va dresati medicului de familie pentru o indrumare catre specialitatea de medicina interna. aceasta va analiza tratamentul dvs (tusea poate fi determinata de tratamentul cu inhibitori de enzima de conversie, in cazul in care exista acest tratament), simptomele si semnele clinice, eventuale investigatii paraclinice.