tratament pt reflux gastro esofagian

Refluxul gastroesofagian

Postata de agnesica cu 13 ani in urma.

Vreau sa stiu si eu un tratament eficiental refluxului gastro esofagaian.va multumesc, si daca exista in farmaciile noastre tratamentul numit gaviscon.

Raspunsuri (3)

irina

acum 13 ani

Buna, am vazut din intamplare postul tau. Si mie mi-a recomandat un doctor de la Medlife acelasi tratament pentru baietelul meu. Nici eu nu l-am gasit in Romania. Dar am adoptat sistemul mese mici si dese si lapte praf AR. Abia dupa 3 ani vad ca a disparut, dar si-acum stau cu frica cand mananca prea mult.

Google

acum 13 ani

Prospectul se gaseste pe Google in lb romana, deci exista.
Utilizare

Gaviscon Advance este un sirop foarte eficient pentru calmarea durerilor cauzate de aciditatea din stomac, eficient pentru refluxul gastric si arsurile gastrice.

Substante active principale: Alginat de sodiu, Bicarbonat de potasiu

Administrare

Agitati bine inainte de utilizare.
Acest medicament poate fi folosit de persoane incepand de la varsta de 12 ani, inclusiv de catre oameni varstnici.
Se administreaza 5ml sau 10ml (o lingura sau doua) dupa mese sau inainte de culcare.

Original din: Marea Britanie

Expira in: Aug 2011

Continut: sticla de 500 ml

Pret: 100 ron

Contact: 0734 578 357, [email protected]

beatrice

acum 13 ani

buna!eu am primit tablete gastrorezistente NEXIUM,de 20 mg.sunt 28 tablete,pe care trebuie sa le iei cate una,in fiecare seara,dupa masa,timp de 28 de zile. sunt foarte bune.multa sanatate!