Tratament mai ieftin.

Refluxul gastroesofagian

Postata de RealTh3k cu 10 ani in urma.

Buna, am fost diagnosticat cu Gastrita Avansata cu eroziuni acute. Am luat tratament cu emanera 40mg 2 comprimate pe zi. Care este foarte costisitor fiind elev. Nu sar putea sa folosesc in loc de 1 comprimat emanera 3 de Levant 15mg?. O cutie de levan costa 8 lei iar una de emanera 74. multumesc frumos.

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Da,puteti utiliza levant- fiind medicament din aceeasi clasa cu emanera.