sunt bolnav??

Refluxul gastroesofagian

Postata de babarezul cu 12 ani in urma.

buna seara! stand de vorba cu o prietena farmacista, am ajuns sa ma intreb daca simptomele si manifestarile mele sunt de fapt o boala!?
dupa ce mananc, imediat dupa aceea sau chiar mai tarziu (depinde si de ce am mancat) mancarea imi revine in gura... alte manifestari neplacute nu sunt, doar aceasta. este un pic cam scarbos ceea ce va zic, dar as avea nevoie de niste sfaturi sau sa-mi spuneti daca este ceva grav, deoarece la mine aceasta a devenit ceva normal...
astept raspunsurile dumneavoastra...
miltumesc!

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 12 ani

Poate fi un reflux gastroesofagian. Consultati un medic gastroenterolog pt diagnostic si eventual tratament. Aceasta situatie va poate afecta foarte mult pe termen lung daca nu va tratati.

Medic Epuran

acum 12 ani

Urmaţi sfatul utilizatorului Iuli şi consultaţi un medic gastroenterolog