sa fie spondiloza si cum se trateaza

Refluxul gastroesofagian

Postata de barbut cu 11 ani in urma.

ma doare foarte tare muschii gatului la spate cand misc capul ma doare foarte tare ,iar acum vad ca ma doare si capul

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa efectuati un consult reumatologic si/sau neurologic pentru a detine un diagnostic cat mai corect.
O examinare atenta si amanuntita insotita de un set de analize de laborator si imagistice ( radiografie de coloana cervicala, eventual RMN sau CT) vor transa diagnosticul si astfel veti putea beneficia de recomandarile aferente.

olea

acum 11 ani

spondiloza cervicala se trateaza ff bine cu produsul homeopat HEKLA LACA CH5 , produs de PLANT EXTRACT CLUJ , costa 6 lei tubul , dimineata se tin sub limba 5 granule si seara tot 5 granule , 2 - 3 luni ( 2 tuburi / luna ) . merita sa incercati , nu are reactii adverse , sunt naturale .