Sa fie de la stomac?

Refluxul gastroesofagian

Postata de cristina628138553 cu 12 ani in urma.

Ce poate fi
Postat de cristina628138553
buna ziua.acum in ultimele doua saptamani am avut tot felul de simptome...vreo trei-patru zile arsuri la stomac indiferent ce mancam apoi intr-o noapte m-am trezit din somn cu senzatia de sufocare si inima imi batea cu putere de parca as fi avut doua inimi sau era cat o minge de fotbal de mare...acu de vreo doua zile ma doare bratul stang dar nu tot timpul si nici foarte rau dar deranjant.ce poate fi?Precizez ca am 35 de ani.Multumesc

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 12 ani

Numai dupa descrierea simptomelor este uneori dificil de a incadra suferinta intr-o anumita sfera patologica.
Poate fi vorba de o afectiune a stomacului (referitor la arsuri- consult gastroenterologic), insa senzatia de sufocare- ceea ce ingrijoreaza de fapt- trebuie investigata dpdv cardiologic ( in ciuda varstei de 35 de ani), apoi endocrinologic ( afectiunile tiroidei care apar la varste tinere). Problemele pot fi de asemenea intricate( combiante).

cristina628138553

acum 12 ani

Va multumesc pentru raspuns.