rezultat biopsie polip gastric

Refluxul gastroesofagian

Postata de cristian qwe cu 13 ani in urma.

In urma unei gastroscopii,executata profesional de Domnul Profesor Voiosu ,mi-a fost descoperit un polip gastric sub jonctiunea eso-gastrica de 8-9 mm .La biopsie a rezultat :
Fragment de mucoasa gastrica indemna,cu glande tipic structurate .
Ce inseamna acest lucru ? , Cum sa procedez in continuare ?

Raspunsuri (1)

Utilizator21547457697

acum 5 ani

Inseamna ca este totul bine si normal. Nu trebuie sa faci nimic, doar sa te linistesti pentru ca esti bine si nu ai nimic.