Reflux sau?

Refluxul gastroesofagian

Postata de LacryLacry cu 12 ani in urma.

De doua saptamani simt un nod in gat ca si o bucatica de mar, si de cateva zile a inceput sa ma doara in piept intre sani, durerea mergand si in spate intre omoplati.Mentionez ca nu am dificultati in a inghitii si nici gust amar sau acru in gura, dar respir mai greu si oftez mai des.Va mulrumesc cu anticipat pentru raspuns

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi necesar un consult de medicina interna, pentru a investiga cauzele organice posibile (o angina pectorala, un reflux gastro-esofagian, o afectarea pleuro-pulmonara), si in ultima instanta o posibila tulburare anxioasa (ce necesita un consult de psihiatrie pentru tratament anxiolitic ).