reflux gastroesofagian

Refluxul gastroesofagian

Postata de valus cu 12 ani in urma.

buna seara
Pentru reflux gastroesofagian mi s-a recomandat exometrazol si gastrofait,am facut o luna tratament si dupa intreruperea tratamentului simptomele au reaparut.Ce pot sa fac sa scap de aceasta indispozitie?Mentionez ca am un regim alimentar sarac in prajeli,alimente iuti etc.Va multumesc

Raspunsuri (2)

Luciana

acum 11 ani

Trebuie sa iei tratament pentru aceasta boala, cel putin 3-4 luni, nu stiu, cine ti-a prescris tratamentul, nu ti-a spus ca nu se vindeca asa usor? Si dupa o pauza de o luna, sau cum crede doctorul, reluat,, si tot asa, nu prea se vindeca, dupa cate am inteles, dar nici nu se moare. Sanatate multa!

Luciana

acum 11 ani

Am uitat! Eu iau Debridat, e foarte bun!