ragaieli

Refluxul gastroesofagian

Postata de alinmihaela1988 cu 12 ani in urma.

buna ziua ma confrut cu o problema destul de neinteles pentru mine si incerc sai aflu un raspuns dak ma puteti ajuta. de vreo 2 saptamani ragai intruna si simt un gust ciudat in gura acreala sau nu stiu cum sai zik simt k imi vine stomacul in gat si numi dau seama de la ce nu am mancat foarte gras in ultima vreme credeti k poate fi un semn k sunt insarcinata si numi mai permite organismul sa manank unele tipuri de mancare ? mutumesc anticipat

Raspunsuri (1)

Buna

acum 12 ani

Ti-ai dat digestia peste cap din motive necunoscute mie din lipsa de informatii. Ar fi bine sa mergi la un medic homeopat bun, caci este foarte usor de vindecat in acest stadiu. Insa daca preferi sa iei medicamente chimice va fi mult mai greu de vindecat pe urma caci nu au cum sa te ajute astfel de medicamente si se va complica boala.
Nu mai bea cafea, cola, sucuri industriale, evita ceapa cruda, vinete, mancare grasa, carne de porc, laptele, iaurturile, cascaval, legume cruzi si fructe prea multe si necoapte.