Probleme dexamed

Refluxul gastroesofagian

Postata de MadalinCT cu 10 ani in urma.

Urmez un tratament cu dexamed plus ampicilina si gentamicina. Ma simt foarte rau,am senzatie de pirozis groaznica,plus sughit excesiv (30-40 de min odata la 2-3 ore). Am vazut pe internet ca de la dexamed pot aparea aceste probleme,ca reactie adversa. Credeti ca e bine daca renunt la el de tot,si continui tratamentul fara el? Am incercat si cu un pansament gastric( Omez) dar tot degeaba,arsurile continua.

Raspunsuri (2)

Studenta anul vi MG

acum 10 ani

Ia motilium alaturi de omez. Si evita cafeaua si tutunul, mananca mai putin si mai des.

MadalinCT

acum 10 ani

Nu beau cafea,nu ii suport gustul si nu fumez. Mananc din ora in ora,fara sa exagerez..mici gustari. O sa incerc si cu motilium sa vad cum ma simt. Multumesc!