pierderea cunostintei?

Refluxul gastroesofagian

Postata de membru234385 cu 11 ani in urma.

buna ziua!
tatal meu se ineaca si cu propria saliva...stai de vorba cu el si te trezesti ca nu mai respira...acum doua zile am crezut ca moare...a cazut de pe scaun,i s-a inclestat gura si a devenit verde la fata.dupa multe lovituri in spate si cred 3-4min.a inceput sa tuseasca,a vomat niste saliva(care i-a iesit si pe gura si pe nas) si incet,incet si-a revenit nemaistiind nimic din ce s-a intamplat.a fost la medicul de fam.care a dat din cap si a spus ca probabil a inghitit in timpul expirarii sau cam asa ceva si atat.am scris aici deoarece eu cred ca are si un refluz gastroesofagian nediagnosticat(arsuri in capul pieptului,tuse seaca,acru in gura...)
va rog sa ma indrumati!unde as putea sa-l duc?
multumesc.

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este indicat sa consultati medicul gastroenterolog pentru investigatii (endoscopie digestiva superioara) si recomandari adecvate.

membru234385

acum 11 ani

multumesc mult!
sarbatori fericite!