Modificare scaun

Refluxul gastroesofagian

Postata de D.13 cu 9 ani in urma.

Buna ziua! Am fost diagnosticată cu reflux gastroesofagian.Astfel,mi s-a prescris venter si emanera.De cand am început tratamentul am observat ca am început sa am dureri de burta si modificări ale scaunului(o culoare mai deschisă decât de obicei,puțin mai ciudata).
Acest lucru se poate datora tratamentului? Ce ar putea i si cum as putea sa remediez acest lucru?
Multumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

buna

acum 9 ani

Pai tu nu ai citit hartiiel insotitoare ale medicamentelor care le iei ?
Doctorii oricum nu le prea mentioneaza deloc... in orice caz poti fi sigura ca acele medicamente ii vor strica stomacul mai mult decat boala in sine si ca vei avea de la ele si daune hepatice, renale si intestinale. Asa ca spor la autodistrugere la recomandarea medicului dar nu pe pielea lui, ci pe a ta. Si daca tot ai invatat sa citesti la scoala, de ce te folosesti de aceasta ?