Hernie hiatala?

Refluxul gastroesofagian Esofag barret Indigestie Reflux laringo-faringian
+1
Vezi toate grupurile

Postata de membru230515 cu 6 ani in urma.

Am hernie hiatala , mi s-a prescris si iau tratament 6 luni, dar am dureri mari la mari intervale de timp dupa mese, pe moment nu am nici o jena sau durere , dar noaptea ma scol de durere si ragai accentuat gaze acide, uneori imi vine si lichid in gura , cu senzatie de voma. Durerea e asa mare , ca si cand inghit apa ma doare .Cand nu am aceste gaze acide , nu am nici o durere. Ce pot face? Oare purtarea unei orteze in zona stomacului ajuta sa nu se deplaseze stomacul cand ma aplec?

Raspunsuri (2)

anonim_330022

acum 6 ani

Buna ziua.Daca ati urmat tratamentul prescris si durerile nu se atenueaza , trebuie sa mergeti la un chirurg sa va vada - in cele mai multe cazuri hernia hiatala trebuie corectata chirurgical daca simptomele persista dupa un tratament corect administrat

Teo-29

acum 6 ani

Buna seara.Am o durere sub costala stanga de 4 ani.Am tot felul de analize si tratamente dar fara rezultat.Nici macar nu se stie cauza si ni stiu unde sa ma duc.Unde as putea sa va gasesc?Poate ma veti putea ajuta.