Hernia hiatala

Refluxul gastroesofagian Hernie hiatala

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

da sunt operat deherni hiatala si ma simt bine am o singura nemultumire ma simt balonat daca cinev sa operat Hernie hiatala si are aceleas sintome ca mine datimii si mie un raspuns

Raspunsuri (19)

Ionut204

acum 15 ani

te rog sa imi spui si mie daca vrei simptomele care le aveai innainte de operatie.Am si eu hernie transhiatala si vreau sa stiu care este faza in care trebuie sa ma operez.Poti sa- mi raspunzi aici sau pe adresa de maill [email protected]

comentarii utilizatori

acum 15 ani

As vrea sa stiu daca exista si tratamente complementare: masaj,reflexoterapie,pentru hernia hiatala.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Rog sa-mi raspunda cineva sufar de Hernie Hiatala prin alunecare descoperita acum 2 luni.Acum am racit intrebarea mea este pot sa iau paracetamol?am inteles ca aspirina nu pot lua ar inrautati starea stomacului.Multumesc.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am fost diagnosticata cu aceasa boala, dupa o internare de 1 sapamana s-a confirmat, acum fac tratament si incerc sa fac tot posibilul sa nu ma mai doara, adica manac mai putin si mai des si beau multe lichide, adic ceai Si apa plata.
Cit despre dieta medicul mi-a spus sa manainc ceaa ce imi cade bine la stomac, sa evit mancarurile care mi-au dat dureri. Parerea mea este ca fiecare va tine o dieta in functie de metabolism si de ceea ce va suporta "domnul stomac".

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Am facut aceasta operatie si nu pot manca normal deoarece ma inec cu mancarurile solide(carne paine etc)si ma irit curgandu-mi nasul si lacrimile.In acest va solicit a-mi da un sfat medical ce ar trebui sa urmez.Va multumesc anticipat

petre

acum 13 ani

Poate ne spui si noua mai multe cum te simti dupa oeratie de hernie. multumim

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Cand ridic greutati ma doare in partea stanga, nu tare, ma doare putin. Ce sfat imi dati?

magda ilinof

acum 10 ani

Da si eu am aceleasi simptome

lupu ninel

acum 9 ani

Ami poate spune cineva daca hernia hiatala de2cm se opereaza si cat costa multumesc

marian

acum 9 ani

Salut vreau sa stiu ce ai facut cu hernia hiatala.... daca se poate te rog frumos sa imi rasp!!

Laura

acum 8 ani

Buna ziua. Dupa operatie dispar simptomele? Merita facuta operatia?

Vali asds

acum 8 ani

Eu sunt operat laparoscopic de 3 saptamani. Este incomparabil mai bine Iar recuperarea dupa operatie este f rapida. Intr-o saptamana incepi Sa mananci orice, Iar dupa 3 saptamani esti aproape ca innainte, (Nu am incercat inca Sa fac effort prea mare... Desi Cred ca as putea). Singura schimbare este ca trebuie Sa mesteci mancarea mult mai mult ca Sa o poti inghiti... M-am operat la Ponderas, doctor Florin Turcu care este excelent ca si medic... Va Costa app 3000 Ron cu trimitere de la medicul de familie. Multa sanatate!

MembruMobileApp1514366152

acum 6 ani

Buna seara,cat de mare era hernia dvs.Eu am o hernie mica dar simptomele nu imi dau pace de doua luni ma tot doare cu tot cu tratament.As vrea sa fac operatia,dar imi e teama sa nu se inrautateasca dupa operatie simptomele.

valeria

acum 8 ani

buna ziua,locuiesc in Germania si de un an de zile am fost diagnosticata cu Hernie axiala hiatala .,urmez tratament Rahitidina omeprazol si metrocloramid...si regim nu pot sa mananc mai nimic ca am sezati de voma..din capul pieptului simt ca nu mai am aer, am slabit enorm de mult ..la sfatul mediculu dar nimic ...domnul s-au doamna sare a postat aici anuntul de mai sus va rog frumos daca puteti sa ma ajutati si pe mine sa-mi spuneti care sant demersurile ptr operatie ,cat Costa si daca cum va simtiti dupa operatie adresa mea da yaho este [email protected] multumesc frumos si astept un raspuns!!

Utilizator11573832148

acum 4 ani

Am fost operat de hernie hiatala la spitalul militar central prin chirurgie robotica, recuperarea este destul de rapidă însă am probleme la a înghiți alimente solide, operația a avut loc acum 4 zile. Este normal?

George

acum un an

Bună ziua ! Cum va mai simțiți după operatie?

Sebastian

acum un an

Acum văd de-abia mesajul Dvs., cum v-ați mai simțit ulterior? Eu acum sunt la 3 zile după operație, exact la fel ca și Dvs. În plus și extrasistole aveam cu cauză cardiacă exclusă, le am și acum. Mulțumesc!

MembruDesktop1569229798

acum 3 ani

Eu am recomandare de operatie pt. hernie hiatala de 6-7 cm, imi este frica s-o fac . as vrea sa stiu cat timp dureaza operatia, pot aparea reactii adverse dupa operatie,? aveati dureri inainte de operatie? apasa hernia hiatala pe organe si inima? Astept raspunsul dvs. multumesc ma puteti contacta tel.0752840319

George

acum un an

Buna seara. A trecut mult timp de când ați fost operat. Voiam sa va întreb dacă ați mai avut arsuri și greata. după operatie.