heliobacteria pilory

Refluxul gastroesofagian

Postata de raluca10197823 cu 16 ani in urma.

Daca sunt diagnosticat cu aceasta bacterie, as vrea sa-mi spuneti daca am sanse sa scap de ea fara sa ajung sa fac ulcer. Va multumesc mult

Raspunsuri (2)

roxana323104251

acum 15 ani

da poti scapa de ea daca tii tratament cu antibiotice prescris de medic si regim.si eu am avut-o si am scapat de ea.

unu cu capu mare

acum 13 ani

nu prea; e molipsitoare; de obicei o au mai multi membrii din familie; si daca te tratezi ; e doar provizoriu; o iei inapoi....si daca esti sensibil la ea ; o iei inapoi din autobuz; cam 20 % suta din popor o are...unii sunt imuni la ea; adica sunt norocosi...