h pylori

Refluxul gastroesofagian

Postata de corneliafrumoasa cu 12 ani in urma.

buna ziua as dori sa va intreb daca am eradicat h pylori si va dau exemplu ca peste o luna intru in contact cu o persoana care are h pylori ma sarut cu acea persoana ma mai pot contamina cu aceasta bacterie daca da ce e de facut sunt obligata sa iau antibiotice in fiecare luna pt a eradica bacteria si a ma imbolnavi de candidoza din cauza antibioticelor alta solutie nu exista in legatura cu aceasta bacterie

Raspunsuri (1)

Giurgiu Luigi

acum 12 ani

Nu trebuie sa iei antibiotice ca sa scapi de H.Pylori! Mierea de Manuka este un antibiotic natural cu care poti eradica bacteria ... de altfel sunt multe antibiotice naturale care te ajuta in viata ; totul e sa le descoperi !
Apel catre toti: Folositi alimentele ca si medicamente! Schimbati-va alimentatia! E numai spre binele vostru!
Va doresc multa sanatate!!