gastrita atrofica autoimuna

Refluxul gastroesofagian

Postata de juhu cu 10 ani in urma.

Buna ziua, fiica mea are 28 de ani,si sufera de gastrita atrofica autoimuna,si din pacate la aceasta boala nu exista tratament.Va rog frumos daca cineva are acest diagnostic, si stie vreun tratament sa ma ajuta,deoarece vad cum sufera si nu o pot ajuta.
Multumesc anticipat!

Raspunsuri (7)

Buna

acum 10 ani

Buna, daca ceva este declarat "nevindecabil" de catre
medicina alopata asta nu inseamna ca boala nu este vindecabila cu alte tipuri de medicina (homeopatie, medicina naturista, acupunctura, Noua medicina germana). Incearca sa mergi la un medic specialist in alt tip de medicina. Recomand Noua medicina germana si homeopatia in primul rand.

juhu

acum 10 ani

Buna,va multumesc pentru raspunsul promt,asa am procedat si noi.Tratamentul homeopat la inceput a ajutat-o,dar din pacate se agraveaza situatia.Am efectuat si o analiza cu noua metoda germana,asteptam rezultatele.Vroiam sa aflu daca exista cineva cu acest diagnostic si cu ce se trateaza.Va multumesc anticipat,daca ma puteti ajuta.

daniela

acum 9 ani

Buna seara! Sufar si eu de aceasta boala si medicul mi-a spus ca nu este tratament pentru ea. V-as ruga mult de tot sa imi spuneti ce tratament si ce alte investigatii ati facut.
Va multumesc mult si va doresc sanatate!

juhu

acum 9 ani

Nici eu nu am primit tratament de la medicii traditionali, dar am facut testul imupro 300,unde mi-a iesit intoleranta la multe alimente pe care le consumam. De cand am inceput sa tin cura recomandata de medicii din germania, situatia s-a mai imbunatatit! Sper sa va simtiti mai bine! Multa rabdare si sanatate.

Utilizator11580715087

acum 3 ani

Buna ziua.

Am fost si eu diagnosticata cu gastrita atrofica si sunt cam speriata. Daca va rog imi puteti spune mai multe amanunte si cum as putea sa iau si eu legatura cu medicii la care ati fost pentru consultatie? Puteti sa imi scrieti la adresa de email: haba_ioana@ adresa_web_filtrata
Va multumesc mult!

daniela groza

acum 9 ani

Va multumesc pentru raspuns sa va rog sa imi spuneti cum pot sa iau si eu legatura cu medicii la care ati fost pentru consulatie,vreau neaparat sa incerc orice alta posibilitate exista. De asemenea, daca se poate, va rog sa imi dati mai multe amanunte pe adresa mea de e-mail: [email protected].
Va multumesc si va doresc numai bine!

Utilizator21536220890

acum 5 ani

spitalul fundeni pr. dr. gheorghe et 2 gastro