Flegma in gat

Refluxul gastroesofagian

Postata de IONUT_SL cu 10 ani in urma.

Am fost diagnosticat cu gastrita si urmez un tratament dar degeaba, simt in gat dar nu pot sa expertorez doar inghit ,flegme de culoare alba fosrte omogene legate,La analizele de sange a iesit poritiv bacteria Helicobacter Pyroli 5,57 u/ml,nu am stiut ca trebuie sa tin unregim alimentar si am mancat exact ce nu trebuia sa mananc,ceapa,varza cruda,carne,cafea,carbogazoase .La inceput cand am fost sub tratament aveam senzatia ca a disparut de tot din gat dar acum a aparut iar,ma deranjeaza foarte rau in gat.Recent am facut o ecografie la gat si mi s-a spus ca nu am nodului sau probleme cu tiroida.
Ce trebuie sa fac.Tratamentul pe care il iau este Helidas,ospamox,metronidazol si fromilid.(in prezent mai iau doar helidas si metronidazol celelalte le-am terminat.
Ce imi recomandati?
Cu respect Ionut.

Raspunsuri (7)

Dr. Tamara Marcovici

acum 10 ani

Buna ziua.
Consider ca manifestarile descrise nu sunt produse de infectia cu H. Pylori. Va sugerez sa efectuati un consult ORL. Multa sanatate!

IONUT_SL

acum 10 ani

Multumesc,am sa merg de indata.

MembruMobileApp1488080828

acum 6 ani

Buna. Imi poti spune si mie la ce clinica ai fost ca sa afli daca ai Helicobacter Pyroli si aceasta bacterie iese la analizele de sange, nu trebuie sa iti faci o endoscopie ?

alexandraelena91

acum 10 ani

Buna! iti recomand cu mare caldura un pordus naturist, se numeste Liquid Chlorophyl.Pt detalii: [email protected]

mihaela

acum 9 ani

Cu aceasta problema ma confrunt si eu...am o.flegma in gat de vreo 2 luni si nu o pot elimina nicicum.ce pot sa fac?

Rosssa

acum 8 ani

Și să nu aibe legătură nici cu refluxul, Dr. Tamara Marcovici?

Utilizator11699550309

acum 4 luni

Simptomele sunt cauzate de reflux laringofaringian. H Pilori si gastrita sunt asociate fecvent cu refluxul laringofaringian. Dieta nonacida și modificări în stilul de viata.