Esofagita este vindecabila?

Refluxul gastroesofagian

Postata de MembruMobileApp1506090702 cu 6 ani in urma.

Buna ziua. Am 20 de ani si am fost diagnosticata in urma unei endoscopii cu esofagita grad c. Mi s-a dat motilium si controloc pt urmatoarele 6 saptamani. Intrebarea mea este daca o sa scap definitiv de leziunile de pe esofag sau este nevoie de interventie chirurgicala ?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-intestinale/esofagita_5463