esofag barret

Refluxul gastroesofagian

Postata de miller_anutza cu 12 ani in urma.

buna
acum aproximativ 3 ani am fost diagnosticata cu ulcer gastro duodenal esofag barret si ceva complicatii la bila.mi sa dat tratament cu motilium si lanzul pe 6 luni dar nu am urmat tratamentul doar 4 luni.nu mia spus nimeni ca de la esofag barret se poate ajunge la cancer.nu am mai facut nici un control de atunci si acum am inceput sa simt o durere retrosternala si sa am reflux gastroesofagian dupa unele mese.e posibil sa mi se agravat boala?....ma refer la esofab barret

Raspunsuri (6)

Constantin I

acum 12 ani

Buna.Si eu am aceeasi problema am fost diagnosticat cu esofag barrett,acum o luna.Doctorul mi-a spus ca trebuie tinut sub observatie la fiecare 2 ani.Dieta si tratamentul trebuie respectat.

anamaria

acum 12 ani

multumesc mult si sanatate

Constantin I

acum 12 ani

Si inca ceva am citeste pe http://www.chirurgul.ro/2008/08/04/crioablatia-tratament-eficace-in-esofagul-barrett.

alexandru

acum 9 ani

domnule constantin ,doresc sa stiu ce tratamente ati mai facut ptr. esofag barrett deoarece si eu am aceasta boala si nu stiu ce sa mai fac deoarece esomeprazolul nu ma ajutat prea mult

alexandru

acum 9 ani

si inca ceva ,dumneavoastra unde efectuati endoscopia?vi sa luat si biopsie ?cum a iesit? astept raspuns va rog frumos pe maill [email protected]

alexandru

acum 9 ani

ASTEPT RASPUNS DE LA ORICINE ARE ACEASTA BOALA (SI NU NUMAI)PENTRU A SCHIMBA PARERI DESPRE TRATAMENT SI ORICE INFORMATII