Durere in piept

Refluxul gastroesofagian

Postata de Melyssa M15 cu 11 ani in urma.

De cateva zile ma doare sternul cam pe la mijlocul acestuia, mai ales cand trag aer fortat simt ceva in piept. Si cand imi contract muschii de o parte si de alta a sternului ma doare putin mai tare. Sunt ingrijorat. Va rog mult ajutati-ma cu un sfat, ce ar trebui sa fac? De la ce credeti ca provine aceasta durere ? Multumesc anticipat

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa consultati medicul internist.
Poate fi o nevralgie intercostala, o costocondrita ( inflamatia "articulatiilor" dintre coaste si stern), etc.

Utilizator11557751472

acum 4 ani

Buna ziua as vrea sa ma puteti ajuta cum se poate trata aceasta inflamatie ,De osul sternului a inflamat ma deranjeaza ma foare sa marit tusesc mucoasa dimineata este-n gat ca gelatina am arsuri. La stomac uneori ma deranjeaza mult sunt preocupat ,va rog sa ma ajutati cum se poate trata ssu ce medicament pot lua an acest caz va multumesc