Duoden si colecist inflamat

Refluxul gastroesofagian

Postata de Popesc Bogdan Elena cu 10 ani in urma.

Buna ziua.Acum 4 luni m-am trezit dimineata cu dureri ingrozitoare in partea dreapta sub coaste,ameteli,stari de voma.La investigatia cu bariu mi s-a spus ca am duodenul,colecistul si colonul inflamate.Specific ca nu beau sucuri,apa minerala,mananc des si putin,nu mananc mezeluri,dulciuri,cofeina.Am facut tratament a cedat, problema este ca acum m-am trezit cu faringele ars de la sucul gastric (fara sa fi avut arsuri sau alte simptome),durerile sunt ingrozitoare.Mi s-a dat Omez,Dicarbocalm si un antiinflamator pentru ca am facut si o faringita virala.Intrebarea mea este ce imi poate provoca aceste inflamatii ?Analizele ies perfecte,nu am helcobacter si nici giardia.Ce investigatii ma sfatuiti sa mai fac? Va multumesc

Raspunsuri (4)

cura asta am facut-o si eu

acum 10 ani

Aici o cura ieftina cu care poti elimina singura pietrele de la colecist. Iti trebuie doar putin ulei, o grefa si sare amare de la farmacie care costa sub 8 lei.
http://s*****a/t2768-cum-sa-scoti-pietrele-de-la-fiere-fara-operatie

ina

acum 10 ani

s-o faci tu, dupa aceasta cura am ajuns pe masa de operatie, nu mai dati aceasta reteta, pietrele se subtiaza si avanseaza pe ducte, nu este buna reteta, cea mai buna metoda este regimul de slabit prin dieta, totul fiert si la gratar fara acidulate cafea tigari si tot ce inflameaza tractul digestiv, terminati cu p***aile.

Nady

acum un an

Ai dreptate,după această cură și eu am ajuns la operație și de atunci am numa probleme!

ina

acum 10 ani

nu faceti nicio cura de eliminare a pietrelor, este posibil ca una dintre pietrele care au iesit din colecist sa fi infundat coledocul, daca este mare si ajunge mai departe puteti face ocluzie intestinala, faceti RMN si vedeti unde este localizata piatra, si ce bacterii sau microbi exista in materiile fecale, in cazul in care nu exista piatra. pietrele din grasimi nu apar la niciun aparat .