dificultate de inghitire

Refluxul gastroesofagian

Postata de ALIS86 cu 12 ani in urma.

de cateva luni ma confrunt cu dificultati de inghitire, dupa fiecare masa simt mancare in gat, durere si greutate in piept, iritatie a gatului si sughit. am facut o radiografie baritata si mi s-a spus ca am spasme esofagiene.am luat isodinit retard 4 luni dar tot nu pot s inghit.ce analize as putea sa mai fac sau ce medicamente as putea lua

Raspunsuri (3)

Medic Epuran

acum 12 ani

Este posibil să suferiţi de o boală de reflux esofagian. Aceasta se evidenţiază cel mai bine cu ajutorul unei endoscopii digestive superioare iar tratamentul bazat pe regim alimentar, antisecretorii gastrice şi antiemetice trebuie stabilit de un medic gastroenterolog

strungaru geanin

acum 10 ani

eu am inghitit un fir de par de om si am aproape o luna de atunci dr in ziua aiai miam sunat doctoru de familie si mia spus sa mananc niste paine mai uscata adica prajita pana nu lam mai simtit ina gat si pratic vreau sa stiu dac ce se va inmpla cu mine ceva varog sami raspundeti

Addison

acum 3 luni

Ai rezolvat problema?