despre hernie hiatala

Refluxul gastroesofagian

Postata de alina_scumpy83 cu 13 ani in urma.

am si eu o intrebare miau descoperit o hernie hiatala de 2 ani cand am facut prima endoscopie avea 2cm dupa 3 luni de regim 7 cm am auzit ca daca ma operez nu voi mai putea face copii e adevarat?va rug ajutatima

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 13 ani

Eu cred ca daca NU va operati nu veti mai putea face copii. Dar trebuie sa discutati cu medicul.

Medic Epuran

acum 13 ani

Nu există nici o legătură între operaţia pentru hernie hiatală şi infertilitate

tina

acum 13 ani

dimineata,pe perna mea se afla saliva din timpul noptii,dar este o saliva maro inchis,cateodata bate chiar spre un albastru inchis.este posibil sa fie de la stomac?multumesc!