De ce ma doare stomacul?

Refluxul gastroesofagian Esofag barret Indigestie Reflux laringo-faringian
+1
Vezi toate grupurile

Postata de Utilizator21530552828 cu 5 ani in urma.

Buna seara,

In urma cu o saptamana de zile am avut reflux, vreo 2-3 zile la rand. Am inceput sa tin regim alimentar, am luat Malox si pot sa spun ca in toata aceasta perioada m-am simtit excelent, fara a mai avea probleme. Tin in continuare regim si mananc mai putin. Ideea este ca am momente in care simt ca ma doare stomacul. Nu foarte tare, insa simt o anumita jena, dar care am observat ca-mi trece daca mananc ceva. Uneori ma trezesc si noapte cu o astfel de durere de stomac, dar subliniez, nu acuta.

Sunt nelamurita, ar putea fi din cauza faptului ca imi este foame si ca mananc mai putin in ultima vreme sau ar putea proveni din alta parte? Reflux nu am mai avut...

M-ati putea ajuta cu un raspuns?

Multumesc frumos!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/gastrita