colon problematic

Refluxul gastroesofagian

Postata de adrianny cu 15 ani in urma.

De vreo trei luni dupa o constipatie temporara, sufar de usturime urmate de mancarime ale rectului, mai ales dupa efort.Acestea apar mai ales dupa amiaza. Imi este rusine sa merg la doctor. Va rog sa ma ajutati! Multumesc mult de tot.

Raspunsuri (3)

carmen658

acum 15 ani

Buna,
Aceeasi problema am avut-o si eu, dar de cand am descoperti ceaiul verde antiadipos sunt super fericita. Oricum, tot trebuie sa mergi la doctor sa te vada pentru ca nu poti sta asa. Rusinea ar trebui sa o lasi deoparte. Sanatate.

Dorina6899908

acum 15 ani

Poate fi o fisura anala si/sau o ciuperca. Galbenelele sunt ff. bune, deci cauta un unguient cu galbenele si foloseste-l seara, dupa o toaletate corespunzatoare.

vlad26

acum 15 ani

Simptomele seamana foarte bine cu cele ale hemoroizilor. Ai grija, evita neaparat constipatia si statul indelungat pe scaun (eventual foloseste o perna moale cand stai pe scaun). Pe de alta parte, n-ar strica sa faci si un coproparazitologic sa nu fie vorba despre oxiuri sau ceva de genul. Mergi la orice laborator si solicita analiza, n-ai de ce sa te rusinezi.