colita de fermentatie

Refluxul gastroesofagian Colita Colita ulcerativa

Postata de andrei178 cu 15 ani in urma.

M-ar interesa sa stiu daca exista vreun tratament eficient pentru colita de fermentatie. Nu pot manca legume si fructe deloc (in afara de banane), imi dau diaree (am colonul iritabil). Multumesc mult pentru orice sfat!

Raspunsuri (14)

Elena991510

acum 15 ani

o cunostinta de-a mea , a luat debridat pt stoparea diareei.

andrei178

acum 15 ani

multumesc pentru sfat, dar la mine a avut efect invers, am ajuns anul trecut in spital din cauza debridatului. Din cate stiu ajuta la evacuarea din tubul digestiv...

Dorina6899908

acum 15 ani

Cauta pe net si informeaza-te in legatura cu PROBIOTICELE.

Florian Alex

acum 15 ani

Uite aici mai multe detalii despre probiotice //sfatulmedicului.ro/articole/Medicina_alternativa/Probioticele_1110.html

andrei178

acum 15 ani

Multumesc mult! Sigur o sa incerc!

TIMOFTE111886

acum 15 ani

Acum probepa se pune ca ce vrei;sa tratezi sau sa ameleorezi.Daca ai raspunsul atunci te rog sa mi-l trimiti,[email protected]

TIMOFTE111886

acum 15 ani

pardon,acum problema se pune....

andrei178

acum 15 ani

Mihaela, vad ca ma urmaresti pe acilea:)). Pui niste intrebari...mai bine posteaza raspunsuri coerente, poate ajuti mai multa lume. Sper ca nu te-ai suparat ptr raspunsul mai dur pe care ti l-am dat la subiectul cu ingrasatul, dar chiar ai fost cam pe departe...Numai Bine!

Dorina6899908

acum 15 ani

Interventii specifice celor ce vor sa-si atraga clienti, de pe forum, pentru produsele pe care le comercializeaza.

andrei178

acum 15 ani

E pacat daca e asa, nu-i frumos, ca sa zic numai atat, sa faci negot in contul unor suferinte, indiferent care sunt alea...Te resalut cu mult respect!

andrei178

acum 15 ani

Iti multumesc din tot sufletul pentru recomandarea pe care mi-ai facut-o, aceea de a lua Jarro-dophilus+Fos!!! Multumesc tuturor celor care mi-au dat sfaturi, au fost extraordinare, dar tie, in mod special iti raman foarte recunoascatoare pentru toate recomandarile pe care mi le-ai facut in legatura cu problemele de digestie! Stiu ca mai trebuie sa am rabdare pana sa-mi revin la normal dar, de cand iau capsulele astea sunt totusi parca alt om. Am mai multa putere, nu simt ca stau sa cad din picioare...Ca sa nu mai spun ca am luat si in greutate un kg:)) ceea ce dovedeste ca, desi mananc inca tot aceleasi putine alimente, se asimileaza, colonul este in tratare. Asta vroiam sa-ti spun si sa spun tuturor celor care au probleme cu colonul, sa incerce acest produs. Iti multumesc inca o data, sa-ti dea Dumnezeu si semeneii tai, si tie si alor tai, tot ajutorul! Asa cum ai facut-o nu numai pentru mine, ci pentru foarte multi de pe aici. Am un singur regret: ca nu-ti stiu macar prenumele, sa te pomenesc, cum se spune. Dar sunt sigura ca, gandurile bune isi gasesc tinta.
Cu toata pretuirea,
Dora

Vai de mineeee

acum 12 ani

Si eu am colita de fermentatie, iar mie-mi fac rau bananele si portocalele . Incearca grapefruit alb in special , dar poti incerca si cel rosu sau roz . Eu il consum foarte des (dar atentie trebuie decojit de pielita aceea foarte amara, sa ramana doar fructul) , pare ca face un pic de aciditate (dar e doar o impresie de durata extrem de scurta) la primele inghitituri, dar este extraordinar de bun (asa mi se intampla mie). Apoi sa nu consumi deloc lapte si nimic ce contine lactoza . Cauta sa cumperi LACTAZA daca gasesti. LACTAZA, ATENTIE !!!!!

ilie

acum 9 ani

grepfruit la colita de fermentatie?

ilie

acum 9 ani

grepfruit la colita de fermentatie?