colecistectomie pe cale laparoscopica

Refluxul gastroesofagian

Postata de ioana510 cu 16 ani in urma.

am fost operata de colecist(fiere)in urma unor crize repetate au fost extrase 2 calculi mici dar eu am in continuare niste crize groaznice ca si inainte de operatie daca sa mai confruntat cineva cu asa niste simtome si ce a facut rog raspunsuri concrete

Raspunsuri (2)

ioana510

acum 16 ani

am fost operata de colecist(fiere)in urma unor crize repetate au fost extrase 2 calculi mici dar eu am in continuare niste crize groaznice ca si inainte de operatie daca sa mai confruntat cineva cu asa niste simtome si ce a facut rog raspunsuri concrete

PavElena

acum 14 ani

si eu m-am operat anul trecut de fiere si la un moment dat am inceput sa am dureri,mi sa spus ca am sindrom postcolecistectomic,mi sa dat o perioada tratament dar acum ma simt mai bine.cred ca si dvs aveti sindrom postcolecistectomic si pentru asta trebuie sa mergeti neaparat la un medic sa va dea un tratament pe care sa-l urmati macar in perioada in care se manifesta simptomele.sindromul postcolecistectomic apare atunci cand corpul se obisnuieste foarte greu fara fiere,el se poate trata,problema este ca va dura o perioada pana cand veti reusi sa scapati de probleme.va doresc multa sanatate.