ce tratament se da in cazul bolii relux gastroesofagian

Refluxul gastroesofagian

Postata de viorica204 cu 12 ani in urma.

Va rog sa-mi spune-ti ce tratament sa-i dau mamem-i in aceasta boala de reflux gastroesofagian. diagnosticul a fost pus de cluj. Nu are nici un efect tratamentul dat de dr. de la medicala II. Ea tusesten iun continuu si ares arsuri la stomac. Va multumesc!

Raspunsuri (2)

Dr. Bogdan Constantin Tunas

acum 12 ani

Buna ziua,

Boala de reflux gastroesofagian este o boala serioasa. Nu trebuie privita cu superficialitate. Complicatiile pe care le da aceasta boala sunt grave. Daca mama dumneavoastra nu raspunde la tratamentul medical prescris , ar fi bine sa ma contactati la tel. 0755892574. Vom discuta ce trebuie facut in continuare.

Dr. Tunas Bogdan

Andreea

acum 12 ani

Am citit ceea ce ati scris dle dr. Tunas. Si eu am fost diagnosticata tot cu reflux gastroesofagian, am tinut regim atunci si am luat si omez timp de o luna, dar apoi cand mi-am mai revenit, am ajuns la proastele obiceiuri. Am ajuns, in prezent, sa umblu mereu cu omez si no-spa dupa mine caci deja am crize. Am ajuns sa stau in pat 40 d min in aceeasi pozitie datorita spasmelor. Am ajuns chiar si la urgente, m-a luat iubitul la 4 dim din pat si m-a bagat in masina si m-a dus direct pe patul celor de la Upu ptr ca nu mai puteam sa respir datorita durerii de stomac.
Ma puteti ajuta? Nu as vrea sa aflu ca am ulcer. Am doar 21 de ani.