Ce poate fi?

Refluxul gastroesofagian

Postata de danastanly cu 3 ani in urma.

Buna ziua! As dori un raspuns si un ajutor la problema pe care o am. De aproape sase sapt ma confrunt cu o problema de sanatate ptr care nu mi s_a gasit deocamdata nici un raspuns. Pemtru ca suntem in aceasta perioada mentionez din start xa am facut testul ptr Covid si e negativ. Am dureri de spate care nu sunt in acelasi loc in fiecare zi, dureri de stomac mai ales dimineata cand stomacul este gol, secretie de mucus in gat , senzatie de nas infundat. Nu pot manca orice, doar preparate fierte, fara cruditati sau prajeli. Uneori respir greu. Simt ca tb sa teag aer adanc in piept ca sa pot respira Am facut si radiografie pulmonara care a iesit f bine, fara modificari pulmonare. Nu am helicobacter. Am senzatie de oboseala. Dupa atatea analize si tratamente problema mea persista. Nu stiu ce sa fac.

Raspunsuri (1)

Utilizator21606546288

acum 3 ani

Salutare
Am si eu aceeasi situatie, ma confrunt cu ea de vreo 6-7 luni.
Aceleasi simptome, am umblat pe la n doctori, am primit n tratamente cu inhibitori de protoni, motilium samd. Am facut analize la toate organele, ecografii, raze si etc.
Se pare ca cica e un reflux gastro, insa pentru mine momentan nu prea a functionat nici un tratament.
Mai degraba au mers ceaiurile.
Tu ai reusit sa rezolvi problema?

Multumesc