Cat de grava este aceasta afectiune si ce semne clinice/simptome sint??

Refluxul gastroesofagian

Postata de CLUCICON cu 12 ani in urma.

Cat de grava este aceasta afectiune?
Eu am 61 de ani si azi mi-a iesit la analiza cu bariu:REGIUNEA FARINGO ESOFAGIANA PERFECT NORMALA MORFO FUNCTIONAL;CONTRACTII TERTIALE IN TREIMEA DISTALA;REFLUX GE LA SCHIMBARE DE POZITIE;MICA PUNGA DE HGTH
Poate cineva sa ma ajute??Unde il pot gasi pe dl.dr.Laurentiu Ungurianu??

Raspunsuri (5)

Dr. Bogdan Constantin Tunas

acum 12 ani

Buna seara,

Aveti indicatie de interventie chirurgicala antireflux pe cale laparoscopica.
Daca sunteti interesat puteti sa ma contactati la Tel: 0755892574

Dr. Tunas Bogdan

CLUCICON

acum 12 ani

VA MULTUMESC PENTRU RASPUNSUL PROMT.CHIAR ATAT DE GRAV ESTE DE NECESITA OPERATIE???DEJA MA INFRICOSEZ.VA SUN MAINE LA PRINZ,ACUM CRED CA ORA NU E POTRIVITA.O SEARA BUNA VA UREZ SI MII DE MULTUMIRI
CONSTANTIN ELENA DIN BUCURESTI

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

medicul pe care il cautati cat si datele de contact, le puteti gasi urmand acest link: //sfatulmedicului.ro/comunitate/refluxul-gastroesofagian_244/membri

va urez o zi buna

CLUCICON

acum 12 ani

va multumesc foarte mult domnule dr.Georgescu Cristian ca v-ati facut un pic de timp sa-mi raspundeti.

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

nu aveti pentru ce. asteptam vesti bune in urma consultului.

va urez o zi buna