care este tratamentul garantat pt reflux

Refluxul gastroesofagian

Postata de ilcu cu 13 ani in urma.

vreau sa stiu tratamentul garantat pentru reflux gastric?

Raspunsuri (7)

anda

acum 13 ani

Daca ar fi existat, l-ai fi primit pana acum.

mihai

acum 13 ani

nu pot sa stau in pat intins deoarece incep durerile abdominale .
dupa ora 3 noaptea nu mai pot sa dorm de dureri.
la spitalul floreasca am fost diagnosticat ci herrnie hiatala de 2 cm

danciu mirea mihai rm valcea ostroveni a15 c 2

acum 13 ani

vreau sa ma adresez tuturor medicilor din romania care pot sa ma vindece de hernie hiatala reflux gura +cur deoarece in rm valcea nu am primit decat metoclopramid omeran nospa inbutin si ma simt din ce in ce mai rau

ilcu

acum 13 ani

incearca cu zeama de cartofi dimineata pe stomacul gol

danciu mirea mihai rm valcea str. ostroveni nr. 4 bl a15 sc c ap 2

acum 13 ani

vreau raspuns la adresa sus mentionata in scris si spitalul unde sa ma prezint medicul ca poate sa ma rezolve pt. refluh gasto intestinal hernie hiatala 3cm virus b {antigen australia}

Dr. C

acum 13 ani

Seltraz de 40mg una dimineata inainte de masa cu 20-30 de minute si una seara la culcare. Functioneaza excelent si e si ieftin. Sanatate!

emilia

acum 13 ani

nu stiu ce sa mai iau pt reflux am luat nexium,omeprazol,ibutin si nimic.nu stiu ce sa mai iau.